Niedziela 27 września, szybkie śniadanko, ponieważ jak co roku w Niepołomicach odbywają się „Pola Chwały” i pomimo, że od dwóch dni z nieba pada deszcz, trudno usiedzieć w domu.
Po przyjeździe na miejsce zza chmur wychodzi słońce i zaczyna robić się przyjemnie ciepło, więc wszystko wskazuje na to, że będzie to dzień bardzo udany.
Trafiamy akurat na przemarsz wszystkich grup rekonstrukcyjnych - od starożytności po wojska współczesne. Mijają nas legioniści rzymscy, wszelkiej maści słowiańscy wojowie, CK piechurzy, Szkoci, Amerykanie , Anglicy no i obowiązkowo polska kawaleria na koniach -chyba najbardziej malownicza i owiana legendą formacja II RP.


Podążamy na Parkur bo tam za kilka minut ma się odbyć rekonstrukcja potyczki żołnierzy niemieckich z radzieckimi.
Grupy, które wcześniej maszerowały przez miasto właśnie wchodzą przed trybuny i tu akcent bocheński - Krzysiu Kasprzyk ze swoim oddziałem partyzanckim przypominają o obwodzie AK” Wieloryb”. No i wreszcie dla mnie najświętsza formacja 6BDS -aż dziś ciarki mnie przechodzą pomimo, że ponad 20 lat temu przeszedłem do cywila, no cóż sentyment pozostał.
Po rekonstrukcji pora rozejrzeć się w terenie. Tuż obok posterunku NRD -owskiej straży granicznej stoi namiot a z niego dochodzą dźwięki CW - to właśnie tutaj koledzy z SP9MOA uruchomili stację okolicznościową HF10FOG. Przy trx-ie Janek SP9BCH nie pozwala odpocząć kluczowi i ostygnąć antenie. Pomimo, że prowadzi właśnie QSO podrywa się aby się z nami przywitać. Jest tu Jurek SP9FBT , Michał SQ9ZAY , Andrzej SQ9MUP ,Mariusz SP9HSQ + jego nieodłączny sprzęt VLF (Koledzy żartują :”jak to , bez VLF nic by tu nie mogło się odbyć” ? ).Nie ma Patryka SQ9OZG musiał być w QRL-u.
Nie opodal na chodniku stoi grupka ludzi, jeden z nich spogląda na stacje i tłumaczy pozostałym, patrząc na nas, że to radioamatorzy. Wydaje mi się, że słyszę język Puszkina i grzecznie mu odpowiadam, że „toże wsie radiolubitiele” a on wyciąga z kieszeni kserokopie swojej licencji i okazuje się, że jest to Acsadi HA8AGY.
Robimy wspólne zdjęcie pamiątkowe no i oczywiście licencji, którą Kolega z Węgier wyciągnął z kieszeni. Na drugi dzień dostaje od niego przesympatycznego maila treść poniżej:
Od:
Acsádi Gyula
Thank for shar with me this pictures! A fantastic pleasure that I find my
hobby in my polish brothers. When I arrived at Friday evening I dont
looking the QTH, just Saturday I see the station dipole antenna, but I dont
belive thats true. Unfortunately I find the station too late. But the next
year when I go to this event I take my radio and activate the HA8AGY/M -/P
call sign :) Hope we meet ont he band soon dear friend!

73 and all the best!

HA8AGY Op. Acsi

from hungary :)

Zbliża się późne popołudnie, pora zbierać się do domu a, więc pożegnanie
z Kolegami z SP9MOA, oni też właściwie po trzech dniach pracy powoli zwijają sprzęt. W drodze powrotnej z samochodu QSO z podoficerem dyżurnym miasta Bochni z Marcinem SQ9ZBC ?.
Wracamy po pełnym wrażeń dniu szkoda tylko, że tak szybko on minął.

Na koniec pozwolę sobie podziękować Kolegom z Niepołomic za jak zwykle miłe przyjecie, czuliśmy się tam jak u siebie. Pewnie niebawem znów się zobaczymy, chociażby u nich w klubie, gdzie dostaliśmy zaproszenie no i obowiązkowo na XI edycji Pól Chwały 2016.

SP9LGB Bogdan.

Więcej na stronie http://sp9moa.moa.edu.pl/author/admin/

Go to top